Vasario 27 d., penktadienis 02:22
Tolerancijos ekspreso stotelė –  Plungės „Saulės“ gimnazijoje – „Tolerancijos skėtis“ 

Įžanginis tarptautinės Tolerancijos dienos akcentas Plungės „Saulės“ gimnazijoje – „Tolerancijos skėtis“. Tai akcija, kurią iniciavo Tarptautinė nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti komisija. Fojė ir gimnazijos kabinetų durys buvo puošiamos gimnazistų meniniais darbais, kurie buvo sukurti būtent šiai dienai.

Komisija atrinko Tolerantiškiausią skėtį – saldus prizas nudžiugino IVc klasės mokinius. Gimnazijos Ic klasės mokiniai dalyvavo integruotoje literatūros pamokoje.

Tolerancijos ekspreso stotelė –  „Tolerancijos mugė 2012“
     
Klaipėdos Gedminų pagrindinėje mokykloje šurmuliavo gausus būrys svečių – iš įvairių Lietuvos miestų  bei miestelių (Kauno, Alytaus, Vilniaus, Utenos, Biržų, Panevėžio, Kėdainių, Kuršėnų, Lapių, Palangos, Plungės, Radviliškio, Klaipėdos), Sankt-Peterburgo (Rusija),  Alsungos (Latvija) atvykę mokiniai ir mokytojai, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti bei Klaipėdos m. savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus atstovai  dalyvavo tarptautiniame renginyje „Tolerancijos mugė 2012“. Pirmąją mugės dieną mokytojai konferencijos „III tūkstantmečio mokykla: iššūkiai tolerancijos ugdymui“  metu klausėsi pranešimų apie istorijos bei atmintinų  datų svarbą ugdant tolerantišką Lietuvos pilietį, susipažino su Lietuvos, Rusijos mokytojų praktikų  gerąja patirtimi skleidžiant tolerantiškumo idėjas mokyklose.

Tuo metu mokiniai, pasiskirstę į grupeles, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Tolerancijos gėlė“. Jie iš įvairių medžiagų kūrė gėles, simbolizuojančias toleranciją. Vakare mokiniai turėjo galimybę susipažinti su nevyriausybinės organizacijos veikla – DPJC „Sniego gniūžtė“ savanoriai pravedė įdomius užsiėmimus.
       
Antrąją mugės dieną dalyviai buvo pakviesti į keturias interaktyvias erdves: „Tolerancijos miestas“, „Forumo teatras“, „Tolerancija šokio ritmu“, „Istorija gyvai“. Visi drauge šoko, vaidino, klausėsi istorijų apie tolerantiškumą, norintys (tokie buvo beveik VISI) „apsigyveno“ „Tolerancijos mieste“. Na, o atėjusieji į erdvę „Istorija gyvai“  žiūrėjo  filmą „Vardų salė“. Čia tvyrojo rimtis ir susimąstymas, nes buvo kalbama apie tragiškus žydų tautos istorijos įvykius. Ant pilkų bevardžių žmogeliukų siluetų, simbolizuojančių tuos žydų tautos žmones, kuriems žuvus vardai taip ir liko nežinomi, dalyviai rašė savo mintis, išgyvenimus  apie filmą, žydų tautos tragediją. Visi vieningai teigė, jog istorija mus moko gyventi, kad nepasikartotų panašios tragedijos.
       
Vėliau mugės dalyvius į salę sukvietė Plungės „Saulės“ gimnazijos teatro ir Tolerancijos klubo mokiniai bei mokytojai. Gimnazijos Tolerancijos centro vadovė Jolanta Mažuknė pristatė mokyklos TUC (Tolerancijos ugdymo centro) veiklą, planus bei renginius. Mokytojos Dainoros Gedvilienės teatro grupės mokiniai virpino žiūrovų širdis spektakliu „Kam žmogui reikalingas veidrodis?“ Gimnazistai, padrąsinti gimnazijos direktoriaus Algimanto Budrio, susibūrę klausė Biržų TUC centro vadovo Merūno Jukonio pranešimo apie platesnes galimybes jaunimo veikloms įgyvendinti.
  
„Tolerancijos mugė 2012“  uždarymo metu  buvo pristatytos mokinių gamintos „Tolerancijos gėlės“, kurios įteiktos Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vadovui Ronaldui Račinskui, Lietuvos Vyriausybei, Klaipėdos m. savivaldybės merui, svečiams iš Latvijos bei Rusijos, DPJC „Sniego gniūžtė“, Klaipėdos m. Tautinių kultūrų centrui. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vadovas Ronaldas Račinskas, vadovo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė dėkojo dalyviams už naujas patirtis, mintis, skleidžiant tolerantiškumo idėjas mokyklose.
     
Džiugu, kad Lietuvoje tiek daug neabejingų  žmonių, kuriems ne tas pats, kaip jaučiasi šalia esantys, kuriems svarbi istorinė tiesa, kurie stengiasi būti tolerantiški. Visi viliamės, kad „Tolerancijos gėlių“ sėklos bus parvežtos į savo miestus, į savo mokyklas, ir vis daugiau žmonių taps tolerantiškesni bei pakantesni vieni kitiems.
Tolerancijos ekspresas sugrįžo. Patys dalinomės ir parsivežėme idėjų naujiems projektams, kontaktų ir daug noro keistis ir keisti aplinką, kurioje gyvename, kad ji būtų ir prasminga, ir saugi.

Klaipėdos Gedminų pagrindinės mokyklos mokytoja
Asta Jankauskienė

Plungės „Saulės“ gimnazijos mokytoja
Jolanta Mažuknė


  
Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos
__